Kultowe klocki LEGO to ogrom pobudzającej wyobraźnię frajdy w każdym wieku. Szukając odpowiednich klocków dla dziecka, możemy mieć nie lada ból głowy o to, które rodzaje wybrać, aby były najlepsze do wieku naszej pociechy. Jeśli tak jest w naszym przypadku, to poniższy poradnik przedstawia konkretne serie zarówno dla najmłodszych, jak i starszych dzieci. Czas więc przejść do odkrycia pełnego możliwości niezwykłego świata LEGO.

Jakie klocki LEGO dla dziecka wybrać?

Przejrzystość podziału duńskich klocków jest bardzo sugestywna, dlatego w łatwy sposób wybrać możemy klocki LEGO dla 3 latka, a także dzieci w późniejszym wieku. Dodatkowo w sprzedaży znajdziemy szeroki wybór klocków tematycznych z ulubionymi bohaterami znanymi z filmów czy gier. Ogromny wybór pozwoli trafić w najróżniejsze gusta i potrzeby.

Jak wybrać klocki LEGO dla dziecka?

– Dla dzieci w wieku 1-4 przeznaczona jest seria LEGO Duplo

– LEGO Junior to zestawy dla dzieci w wieku 4-7

– Klocki LEGO dla 7 latka to m.in. serie LEGO Minecraft, LEGO City czy LEGO Friends 

– Najbardziej uniwersalnymi zestawami są LEGO Technic, które mogą być układane samodzielnie przez starsze dzieci, a także młodsze wspólnie z rodzicami 

Klocki LEGO z uwielbianymi postaciami z gier i filmów

Pierwsze klocki LEGO oparte o licencje oparte były o uniwersum Gwiezdnych Wojen. Dziś w sprzedaży znaleźć możemy cały przekrój kultowych światów i postaci znanych z wirtualnej rzeczywistości oraz srebrnych ekranów kin. LEGO Minecraft, LEGO Harry Potter czy LEGO Disney to jedne z najbardziej popularnych kolekcji w katalogu duńskiego producenta.

Klocki LEGO – najnowsze zestawy

Bezustannie powiększająca się oferta sprawia, że w świecie LEGO nie można się nudzić. Jednymi z nowości są m.in. klocki LEGO, z których ułożyć możemy ikoniczny pojazd Batmana – Batmobil. Trwający karnawał celebrować możemy z nowym zestawem Nowy Rok Księżycowy – Festiwal Lodu. Ponadto wśród nowości znajdziemy klocki, z których zbudujemy remizę straży pożarnej, szpital czy odtworzymy niezwykłe przygody kultowych postaci gier komputerowych Mario.